קורס קונדיטוריה בדנון קונקורד

הקלאסיקות הגדולות של הפטיסרי הצרפתי

הקלאסיקות הגדולות של הקונדיטוריה הצרפתית

השתלמות מקצועית לבוגרים ותלמידים בהנחיית הקונדיטור הצרפתי ג׳יל מזונב

במסגרת המחויבות של בית הספר לקידום וטיפוח ההתפתחות המקצועית של הבוגרים והתלמידים השיק דנון, השתלמות סגורה וחד פעמית בנושא ״הקלאסיקות הגדולות של הקונדיטוריה הצרפתית״. 
השתלמות זו איפשרה לתלמידים ולבוגרים להיחשף להיסטוריה ולתרבות של הקונדיטוריה הצרפתית הקלאסית, במפגש השראה, אותו הנחה ג׳יל מזונב, אחד הקונדיטורים המוכשרים והאהובים עלינו מצרפת.
ההשתלמות הייתה בלעדית לתלמידים ובוגרים בלבד, אשר מתעניינים בקונדיטוריה הצרפתית ורואים חשיבות בלמידת המסורת והתרבות העומדת מאחוריה.
במפגש למדו המשתתפים להכין שלוש מהקלאסיקות העל זמניות והגדולות ביותר של הפטיסרי הצרפתי הקלאסי: קונקורד, אופרה וסופלה תפוזים.
המפגש התקיים בפורמט הדגמה וטעימות.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישובו אליכם בהקדם.


הקלאסיקות הגדולות של הקונדיטוריה הצרפתית

השתלמות מקצועית לבוגרים ותלמידים בהנחיית הקונדיטור הצרפתי ג׳יל מזונב

במסגרת המחויבות של בית הספר לקידום וטיפוח ההתפתחות המקצועית של הבוגרים והתלמידים משיק דנון, השתלמות סגורה וחד פעמית בנושא ״הקלאסיקות הגדולות של הקונדיטוריה הצרפתית״. זו הזדמנות מצויינת להיחשף להיסטוריה והתרבות של הקונדיטוריה הצרפתית הקלאסית, במפגש השראה, בהנחיית ג׳יל מזונב, אחד הקונדיטורים המוכשרים ואהובים עלינו מצרפת.
ההשתלמות מיועדת לתלמידים ובוגרים המתעניינים בקונדיטוריה הצרפתית ורואים חשיבות בלמידת המסורת והתרבות העומדת מאחוריה.
במפגש ילמדו המשתתפים להכין שלוש מהקלאסיקות העל זמניות והגדולות ביותר של הפטיסרי הצרפתי הקלאסי: קונקורד, אופרה וסופלה תפוזים.
*ההרשמה פתוחה לבוגרי ותלמידי בית הספר בלבד.
26 ביולי | 16:00-19:30 | פורמט הדגמה וטעימות
לתשלום