פומיו יונזאווה_דנון בית הספר למצוינות קולינרית

המטבח היפני של פומיו יונזאווה

הוא היה השף של מסעדת ז׳אן ז׳ורז׳ המכוכבת בטוקיו, והיום הוא עומד בראש מסעדת The Burn הטרנדית בטוקיו, המקדמת אג׳נדה של קיימות בתחום הבשר. אבל אם תשאלו את השף פומיו יונזאווה, האוכל שהוא הכי מתגעגע אליו – הוא אוכל של בית. באפריל הוא מגיע לדנון לקורס מיוחד.

פסקל טפר_צילום גיל אבירם_דנון בית הספר למצוינות קולינרית

פסקל טפר חוזר!

פסקל טפר אחד האופים הבכירים בצרפת, הגיע לדנון לקורס ממוקד באפייה. הוא לימד טכניקות אפייה ועיצוב מסורתיות, ואפה עם המשתתפים לחמים אזוריים מרחבי צרפת ומאפי בוקר מבצקי שמרים ובצקי שמרים כרוכים. לאור הביקוש וההצלחה של המחזור הראשון, פסקל טפר יחזור ביוני 2019 לקורס אפייה נוסף. הקליקו לפרטים.

מקסים פרדריק_דנון בית הספר למצוינות קולינרית

מקסים פרדריק – ילד הפלא של הפטיסרי הצרפתי

מקסים פרדריק הוא אחד הקונדיטורים הבולטים בסצנה הפריזאית. הוא עבד לצידו של סדריק גרולה במשך הרבה שנים עד שקיבל לידיו את המושכות של מסעדת L'Orangerie במלון ג׳ורג׳ החמישי בפריז, כשהוא רק בן 28. אחרי פחות משנה הוא מונה לקונדיטור הראשי של המלון היוקרתי, ומאז הפך לכוכב בזכות עצמו. פרדריק מתמחה במידה שווה בקינוחי בוטיק ובקינוחי מסעדות, ומאפי הבוקר שלו מדגימים את טכניקה וירטואוזית והקפדה בלתי מתפשרת על הפרטים הקטנים.

קורדון בלו בדנון בית הספר למצוינות קולינרית_דניה ויינר

הקורדון בלו בדנון

המטבח הים תיכוני צרוב השמש של דרום צרפת עמד במרכז שבוע הקולינריה הצרפתי, שנערך השנה בחודש פברואר. תחת חסותו ועידודו נוצר שיתוף פעולה פדגוגי בין הקורדון בלו בפריז לבין דנון, שבמסגרתו אירחנו כאן מרצה בכיר מבית הספר הצרפתי, למאסטר קלאס בן 3 ימים.

קורס-לחם-בדנון-קורס-מרוכז

קורס אפיית לחמים

מחזור נוסף של הקראש קורס האינטנסיבי באפיית לחמים יוצא לדרך והפעם… בימי חמישי ושישי. הקורס בן 8 מפגשים המאפשר לתלמידים להכיר את עולם הלחם על כל היבטיו. בראש החוג עומד ארז קומורובסקי ולצידו האופה המוערך יובל אלחדף.

גפרי קנייה השתלמות

הפטיסרי של ג'פרי קנייה

ג'פרי קנייה הוא אחד הקונדיטורים הצעירים והמעניינים בפריז, הוא עומד בראש קונדיטורית סטורר, הקונדיטוריה העתיקה בפריז. בסטורר מוביל קנייה קו קונדיטוריה מסורתי בראייה עדכנית ומחדש את הקלאסיקות בקו ייחודי ומרהיב. בואו להכיר גישה מרהיבה לקונדיטוריה מסורתית.

שרקוטרי ז׳אן מישל בנווארט

שרקוטרי צרפתי למסעדות

השרקוטרי הצרפתי הוא אחד התחומים המרתקים במטבח. קורס ראשון מסוגו מציג את כל הידע הטכני הדרוש להכנה של מנות הדגל האהובות כל כך. ז׳אן מישל בנווארט, MOF שרקוטייה מציג קו של מנות שרקוטרי באוריינטציה מסורתית. בנווארט הוא אחד המומחים לתחום השרקוטרי הצרפתי וחתום על תפריטי השרקוטרי של גדולי השפים של צרפת.

גיום מביו דנון, בית הספר למקצועות הקולינריה נמל תל אביב1

הפטיסרי של גיום מביו

גיום מביו, הוא אחד הקונדיטורים הצעירים והמעניינים בעולם. סגנונו הנקי והמודרני המשלב טכניקה ברמה גבוהה וטעמים עדינים קנה לו שם ברחבי העולם והוא עומד בצנעה במקורם של לא מעט טרנדים בתחום עוגות הבוטיק. גיום מביו העביר בדנון כיתת אומן בת חמישה ימים. אלו מכם שפספסו יוכלו לפגוש אותו שוב ב-2019.

צרפתית קולינרית בדנון, המכון הצרפתי בישראל

צרפתית קולינרית, בואו לדבר בשפת המטבח

צרפתית היא השפה בה נוצרו והתפתחו מקצועות המטבח, ולמרות שהקולינריה המערבית מושפעת גם מתרבויות אוכל אחרות, התקבעה הצרפתית כשפת המקצוע בעולם כולו. לראשונה בישראל ובשיתוף המכון הצרפתי בישראל, קורס המעניק את בסיס השליטה בשפה הצרפתית המקצועית. לאנשי מקצוע וחובבים שמעוניינים להתחבר לשורשי הקולינריה המערבית.

יאן קוברר – הכוכב הצעיר של הפטיסרי הפריזאי מגיע לדנון

יאן קוברר הוא אחד הקונדיטורים הצעירים המעניינים בעולם. לפני כשנה פתח את אחת הקונדיטוריות המדוברות בפריז בה הוא מכין קו קונדיטוריה צעיר ומודרני עם קו מאד אישי. ביוני השנה ביקר קוברר בדנון והעביר כיתת אומן נדירה. קוברר אינו מעביר סדנאות וזו הפעם הראשונה בה העביר קורס מקצועי. הדבר התאפשר בשל עבודה משותפת והקשרים של בית הספר בפריז. בוגרי קורס הקונדיטוריה שמעוניינים יכולים לעשות סטאז׳ בקונדיטוריה שלו בפריז.